GLAS OCH KERAMIK / Glas / Snapsglas 8382114
*
nr 838 2114
Snapsglas
8 st, olika, 1800-tal
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2013
kl 18:47:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/8 12:21:47
1
400 kr
5/8 11:58:21
2
350 kr
5/8 18:32:51
3
600 kr
5/8 18:39:35
4
500 kr
5/8 18:39:47
4
700 kr
5/8 18:42:57
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
*
Snapsglas
nr 838 2114
Snapsglas
8 st, olika, 1800-tal
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/8 12:21:47 | 1 | 400 kr |
5/8 11:58:21 | 2 | 350 kr |
5/8 18:32:51 | 3 | 600 kr |
5/8 18:39:35 | 4 | 500 kr |
5/8 18:39:47 | 4 | 700 kr |
5/8 18:42:57 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.